Galatasaray’ın Savunmasında Duvar Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda rakiplerini birer birer geçerek sezon sonuna doğru ilerliyorlar.

Süper Lig de en son İstanbulspor deplasmanına konuk olan sarı kırmızılı takım rakibini Arjantinli yıldız M. Icardi’ nin golleri ile 2 – 0 mağlup ederek haftayı kayıpsız geçtiler.

Takımın performansı üst düzeyde olduğu kadar oynanan keyifli göze hoş gelen oyunları ile şampiyonluğu en çok hak eden takımlardan birisi olduklarını da gösterdiler.

Bireysel performansların da üst düzey olduğu sarı kırmızılı takım da bütün isimler ön plana çıkıyor.

İstanbulspor maçında ki performansı ile bir kez daha alkışları toplayan 24 yaşındaki Danimarkalı stoper Victor Nelsson günün en etkili isimlerinden birisi oldu. İstanbulspor maçı dışında sezon genelinde Danimarkalı stoper olduğu karşılaşmalarda Galatasaray‘da savunmada daha rahat güvenli hissediyor.

Rakiplerine savunmada geçit veremeyen 24 yaşındaki Danimarkalı stoper Victor Nelsson Galatasaray’ ın savunmadaki sigortası oldu.

Göstermiş olduğu etkili performansı ile Avrupa transferinde adı en çok geçen isimlerden birisi olan Victor Nelsson bu performansı ile takımda kalması zor görünüyor. Avrupa da özellikle İngiltere de Crystal Place ile anlaştığı iddiaları da uzun süre konuşulsa da büyük olasılık ile yollarını ayrıma planları yapıyor.

DANİMARKALI STOPER’DEN GEÇİT YOK

24 yaşındaki Danimarka’ lı stoper Victor Nelsson bu sezon sarı kırmızılı takımın savunmada güvendiği en önemli isimlerden birisi oldu.

Danimarkalı stoperin olduğu karşılaşmalar da sarı kırmızılı takımın savunmasında daha rahat olmasını güven veren birisi olması nedeni ile de bu sezonun en önemli isimlerinden oldu.

Hava toplarında o kadar uzun boyu olmamasına rağmen üstünlüğü, ikili mücadeleler de rakibi ile olan kıran kırana omuz omuza mücadelesinde ayakta kalarak rakiplerine geçit vermiyor.

Geriden oyun kurmada sarı kırmızılı takım da pas istasyonun da gerekli sorumluluğu alıp oyunu kurmada sorumluluk alsa da zaman zaman geriden attığı savunma arkası uzun pasları ile de pozisyonlara gire biliyorlar.

Sahaya ve oyun görüşü çok iyi olan Danimarkalı stoper yanında ki partneri Abdülkerim Bardakcı ile de olan uyumu bir birlerine olan güvenleri çok iyi.

SARI KIRMIZILI FORMANIN HAKKINI VERİYOR

Danimarka’ lı stoper Victor Nelsson bu sezon süper lig de 32 lig maçına çıkan sarı kırmızılı takım ile 2 maç kaçırdı. 

Bu sezon 30 lig maçının tamamın da ilk 11 de başlayan Victor Nelsson sarı kırmızılı forma ile en çok sahada olan isimlerden oldu.

Bu sezon gol veya asist sevinci yaşayamayan Danimarkalı stoper daha çok savunma aksiyonları ile dikkat çekiyor.

Danimarkalı stoperin olmadığı karşılaşmalar Galatasaray için kötü geçiyor. Danimarkalı stoperin bu sezon sarı kırmızılı formayı giymediği karşılaşmalar da Galatasaray kazanmakta zorlanıyor.

Bu sezon kaybedilen 2 – 1’ lik Konyaspor maçında sahada olamayan ve Ziraat Türkiye kupasında ise en son oynana Çeyrek Final karşılaşmasında Başakşehir’ e 3 – 2 ‘ lik kaybedilen karşılaşmada sonradan oyuna dahil olmuştu.