Galatasaray’ın Romalı Golcüsü Zaniolo’nun Sözleşme Detayları Ortaya Çıkıyor

Bu sezon süper lig de mutlak şampiyonluk parolası ile çıkan sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında kadrosunu birçok yıldız oyuncu ile güçlendirerek sezonu açmışlardı.

Sezon başında M. Icardi, Juan Mata, D. Mertens gibi yıldız isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray bu anlamda devre arası transfer döneminde de gene adından sıkça söz ettiren takımlardan birisi oldu.

Devre arası transfer döneminde sarı kırmızılı takım Galatasaray yerli oyuncu statüsünde ilk önce milli oyuncu Kaan Ayhan’ ı kadrosuna katarak güçlendiler.

Sarı kırmızılı takımın transfer de en çok konuşulan oyuncusu ise 23 yaşındaki genç İtalyan golcüsü Nicolo Zaniolo ‘nun takıma katılması oldu.

23 yaşındaki genç golcü Nicolo Zaniolo sarı kırmızılı takıma Roma ‘dan 15 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattıkları oyuncu için 4,5 yıllık bir sözleşme imzalattılar.

Nicolo Zaniolo’ nun 4,5 yıllık sözleşmesinde 35 Milyon Euro getiren takım olması halinde serbest kalma maddesi yer aldı. Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ dan bu yıl 900 Bin Euro kazana 23 yaşındaki genç golcü Nicolo Zaniolo diğer yıllar için net 2 milyon 750 bin Euro kazanacak. talyan yıldızın başka bir takıma transfer olması halinde karın % 20 ‘ si eski kulübü olan Roma’ ya ödenecek.

35 MİLYON EURO’YA GETİREN SEZON SONU ZANİOLO’ YU ALIR

Sarı kırmızılı takımın transfer de en çok konuşulan oyuncusu 23 yaşındaki genç İtalyan golcüsü Nicolo Zaniolo’ nun sözleşme detayları ortaya çıkmaya devam ediyor.

23 yaşındaki genç İtalyan Nicolo Zaniolo sarı kırmızılı takım ile devre arasında 15 Milyon Euro ödeyerek İtalyan ekibi Roma’ dan kadrosuna katmıştı. 4,5 yıllık bir sözleşme imzalayan İtalyan golcüye yıllık ilk olarak 900 Bin Euro kazanırken sonrasında 2 milyon 750 bin Euro kazanacak.

Nicolo Zaniolo ‘Nun sözleşme detaylarında İtalyan golcüyü kadrosuna katmak isteyen bir takım olması halinde sarı kırmızılı takımın belirlediği 35 Milyon Euro’ luk serbest kalma bedelini kulübe ödenmesi halinde takımdan ayrıla bilecek.

Sarı kırmızılı takım İtalyan golcünün satışından da ayrıca elde edilecek olan karın % 20’ si ni de eski kulübü olan Roma’ya ödeyecekler.

Ayrıca Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’da kaldığı her sezon sonu serbest kalma bedelinin de azalması bekleniyor.

GELİR GELMEZ KALİTESİNİ GÖSTERDİ

23 yaşındaki genç İtalyan Nicolo Zaniolo sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘a gelir gelmez oynadığı futbol ile kalitesini göstermiş oldu.

Sarı kırmızılı forma ile devre arasın da tanışan Nicolo Zaniolo çıktığı ilk iki hazırlık maçında 2 gol ve 1 asistlik performansı ile dikkatleri çekmişti.

Süper lig de ise Kasımpaşa maçında oyuna girdikten sonra galibiyeti getiren Nicolo Zaniolo kısa sürede kalitesini göstermiş oldu.