Galatasaray Transferde Önceliği Paredes Oldu

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım transfer sürecinde birçok isim konuşulsa adı geçse de büyük bir gizlilik İle çalışamaya devam ediyor.

Bu sezon takımın performansı yanında bireysel olarak bazı oyuncularının ön plana çıkmasından sonra elinde ki kadroyu koruyarak üzerine takviyeler ile güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım transferlere yoğunlaştı.

Galatasaray, Fransız ekibi olan Paris Saint Germain forması giyen ve sezonu kiralık olarak İtalyan ekibi Juventus’ da geçiren 28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’i kadrosuna katmak istiyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın, Arjantinli orta saha oyuncusu Leandro Paredes transfer etmeye çok yakın olurken tecrübeli oyuncu için de önemli bir transfer olacak.

Galatasaray, Paris Saint Germain forması giyen Leandro Paredes için girişimlerini hızlandırırken Arjantinli orta saha için bonuslarla birlikte 6 milyon Euro teklif edildiği belirtildi.

Fransız ekibi Paris Saint Germain’in Paredes’in bonservisi için 7,5 milyon Euro talep ettiği, sarı-kırmızılı takımın ise bonuslarla birlikte 6 milyon Euro önerdiği aktarıldı.

Arjantinli orta sahayı kadrosuna kattıktan sonra sarı kırmızılı takım golcüsü Icardi transferinde de vatandaşının gelmesi ile eli güçlenecek.

ORTA SAHADA PAREDES HAMLESİ HERŞEYİ DEĞİŞTİRİR

Sarı kırmızılı takımın transfer listesinde olan de 28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’in Galatasaray ‘ a katılması ile farklı bir oyun planı ve orta saha izleye biliriz.

28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’in daha çok oyunu derinde kuran pas geçişini savunmaya daha yakın yapan Arjantinli orta sahada sarı kırmızılı takım da orta sahasına devler ligi kalitesin de bir oyuncu kazanmış olacak.

Bu sezon özellikle Lucas Torreira’ nın sırtında ki yükü düşününce azaltacağı gibi Uruguaylı orta sahanın daha fazla hücum da rol alacağı anlamına gelirken, Lucas Torreira‘nın yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre sahalardan uzak kalacak olmasının ardından bu transferin öneminin arttırdı.

28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes set kıran pasları ile dikkat çekerken çevre kontrolü akıl dolu pasları yanı sıra tek eksiği bu sezon gördüğü sarı kartlarının da çok olması nedeni ile yavaşlığı diye biliriz.

Ağır kaldığında hızlı düşünse de istediğini yapmakta geç kalınca rakip oyuncuları daha çok faul ile düşüren biri oyuncu.

LEANDRO PAREDES’DE İŞLER İMZAYA KALDI DİYEBİLİRİZ

28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes ile anlaşmaya yakın olan sarı kırmızılı takım tecrübeli oyuncu için kulübü PSG’ ye 6 Milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna katmaya hazırlanıyorlar.

Sarı kırmızılı takım ayrıca Arjantinli oyuncuya yıllık 2 milyon 750 bin Euro ve 3 yıllık sözleşme teklif edildiği belirtildi.