Fenerbahçe’de Transfer Çıkmazı

Portekizli teknik kaptan Jorge Jesus ile başarı yakalamaya çalışan Fenerbahçe’de transfer süreci krize girdi. Birçok isim ile anlaşmayı başaran sarı lacivertli yönetim yabancı oyuncu sınırdan mustarip. Yaptığı bütün transferler neredeyse yabancı olan Fenerbahçe’nin kadrosunda deyim yerindeyse Türk kalmadı.

Yabancı oyuncu sınırı sebebiyle sahada ez az 4 Türk oyuncunun bulunması gerekiyor. Bu durum ise hem Fenerbahçe yönetiminin hem de Jorge Jesus’un planlarını bozuyor. Transfer döneminde yaptığı hamlelerde Fenerbahçe kadrosundaki yabancı oyuncu sayısı 22’ye çıktı.

Şu ana kadar kadroyu baştan sona yenileyen Fenerbahçe’de 10 isim transfer edildi. Hal böyle olunca bazı yabancı oyuncular da takımdan gönderilmesi bekleniyor.

Altay’a Rakip Kaleci

Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay’a rakip olması için de sarı lacivertli Jorge Jesus yeni bir kaleci ile de anlaşma sağladı. Alınan bilgilere göre Altay’ın sürekli sakatlanması ihtimalini gözler önünde bulunduran deneyimli çalıştırıcı Jorge Jesus sezon başladıktan sonra hiçbir pozisyonda sorun yaşamak istemiyor.

Sarı lacivertli kanarya bu kapsamda Salvatore Sirigu ile anlaşma sağlayarak kadrosuna yeni bir kaleci de katmayı başardı. Salvatore Sirigu geçen sezon Genoa formasıyla birçok net gol pozisyonunu başarılı performansı ile engellemişti. Fenerbahçe’de ilk 11 için kaleci rekabete yeni sezonda yaşanacak gibi duruyor. Şu an için Altay’ın ilk 11’deki yeri garanti gibi dursa da Salvatore Sirigu bu yeri Altay’dan her an kapabilir.

Fenerbahçe’ye 10 Yeni İsim

Yedek kaleci dışında Jorge Jesus’un hazırladığı raporlara göre Fenerbahçe en çok forvet pozisyonuna yeni oyuncu arıyor. Bu arayışını da başaralı bir şekilde sonlandırmayı başaran Fenerbahçe’ye işte katılan yeni isimler.

Transfer sezonuna ilk olarak Lincoln Henrique’yi renklerine bağlayarak başlayan Fenerbahçe’de transferler bitmek bilmedi. Şu ana kadar Fenerbahçe KAP’a Bruma, Emre Mor, Luan Peres, Gustavo Henrique, Joshua King, Joao Pedro, Willian Arao ve Tiago Çukur’u bildirdi. Jorge Jesus planlarına göre Fenerbahçe kendisine resmen baştan ilk 11 kuruyor. Yönetim ise bu doğrultuda Jorge Jesus’u dinliyor. Fenerbahçe yönetimi ile Jorge Jesus’un iyi anlaştığı biliniyor.

Fenerbahçe’den Gidecek İsimler

Sıfırdan ilk 11 kurma hayalleri ile devam eden Fenerbahçe’de bazı oyuncuların da gitmesi kesin gibi duruyor. Özellikle yabancı oyuncuları göndermek isteyen Fenerbahçe’de topun ucunda ilk olarak Diego Rossi duruyor. Diego Rossi’nin geçen sezonki performansı da sık sık eleştirilmişti.

Rossi dışında Fenerbahçe’den ayrılması beklenen diğer isim ise Lemos oldu. Kadroda kendisine yer bulamayan Lemos’u transfer edebilmek için Fenerbahçe görüşmelere başladı. Lemos’tan sonra kadroda istenmeyen diğer isimler ise Meyer ve Caulker oldu.

Öte yandan Fenerbahçe taraftarını şok eden bir haber de gündeme düştü. Tisserand ve Pelkas da gönderilecekler listesine alındı. Fenerbahçe’de geçen sezon başarılı bir performans sergileyen Pelkas’ın da takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor.