Caleb Ekuban’dan Konyaspor Açıklamaları

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans gösteren Konyaspor, sezonun ilk yarısında şahane bir performans sergileyen Serdar Gürler’i Başakşehir’e kaptırmıştı. Başarılı oyuncunun yerini doldurabilmek adına pek çok isimle görüşmeler yapan Konya temsilcisi bir dönem Trabzonspor’da da forma giyen Caleb Ekuban’a da ciddi bir ilgi duymuş ancak oyuncu bu teklifi kabul etmemişti. Geçtiğimiz aylarda basın mensuplarına açıklamalar yapan Ekuban, Konyaspor’un kendisine ilgi duyduğu süreci açıkladı.

Ara Transfer Tavrı

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, ara transfer dönemini istediği kadar verimli değerlendirememiş ve Serdar Gürler’den boşalan sağ kanadı tam anlamıyla o seviyede bir oyuncuyla dolduramamıştı.

Antalyaspor’dan Amilton’u kadrosuna katan Konya ekibi, özellikle bir dönem Trabzonspor’da forma giyen Caleb Ekuban’a ciddi ilgi duymuştu. Trabzonspor’da gösterdiği başarılı performans sayesinde tekrardan İtalya’ya dönen başarılı oyuncu Genoa forması giymeye başlamış ancak bu forma altında istenilen performansları sergilemek konusunda çok eksik kalmıştı.

Bununla birlikte Genoa’nın da Konyaspor’un teklifine sıcak bakmasına rağmen Ekuban’ın bir türlü teklifleri kabul etmemesi transferin de gerçekleşmemesine neden oldu. Ekuban bu konuyla alakalı yaptığı açıklamada menajerinin kendisine Konyaspor’un ilgisiyle alakalı bilgi verdiğini ancak ara transfer döneminde bir başka takıma gitmeyi tercih etmediğini dile getirdi.

Ara transfer döneminde bir başka takıma transfer olmanın önceki takımında başarısız olduğu ve bu nedenle kaçtığı anlamına gelebileceğini savunan başarılı kanat oyuncusu, bu nedenle Genoa’da forma giymeye devam etmek istediğini ifade etti.

Türkiye’de çok güzel zamanlar geçirdiğini ve bu güzel zamanlar adına her zaman duacı olacağından söz eden Ekuban’ın bu ifadeleri aslında ara transfer döneminde bir ismi kadroya katmanın ne kadar zor olduğunu da gösteren bir ifade oldu.

Görüldüğü gibi bazı oyuncular takımları onları başarısız gördüğü için takımdan göndermek isterken onlar da başarısız olduklarını bildikleri için takımlarda kalıp bu durumu düzeltmek isteyebiliyorlar.

Beşiktaş Listeye Almıştı

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ın bu sezon gol yollarında yaşadığı sıkıntı ve özellikle Cyle Larin’in sözleşme uzatmak konusunda yaşattığı zorluklar nedeniyle sol kanata bir takviye yapmayı düşündüğü ve bu doğrultuda Caleb Ekuban ile temasa geçtiği biliniyor.

Yıllardan beri çok rakip olduğu maçlarda taraftarlara yüksek heyecan ve seyir zevki veren ve birçok alanda yarışan Konyaspor ve Beşiktaş, devre arasında bu sefer transfer konusunda yarışacaklar. Trabzonspor’da gösterdiği etkili performansla birlikte belirli bir yaştan sonra İtalya’ya dönmeyi başaran ancak aradığını bulamayan Caleb Ekuban’ın Türkiye’ye dönmesine kesin gözüyle bakılıyor. Uzun bir zamandan bu yana Beşiktaş’a yazılan Ganalı oyuncunun Konyaspor’un ilgisiyle birlikte rotasını Konya’ya kırıp kırmadığı ise yaz transfer döneminde bir kez daha belli olacak.