Aykut Kocaman’ın Ekibi Opanasenko İle Sözleşmesini Feshetti

İttifak Holding Konyaspor yönetimi, hem sağ bek hem de sol bek mevkii oyuncusu olan Yevhen Opanasenko ile sözleşmesini feshettiklerini duyurdu.

İttifak Holding Konyaspor yönetimi, Ukraynalı bek mevkii oyuncusu olan Yevhen Opanasenko ile yollarını resmen ayırdığını duyurdu. Devre arasında takımını yapmış olduğu transferler ile güçlendiren yeşil beyazlı ekip, beklediği performansı alamadığı Yevhen ile ilgili ayrılık kararı verdi.

Karşılıklı olarak anlaşmanın olduğu sözleşme feshetme durumunun ardından, Konyaspor Kulübü sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, oyuncusu ile yollarını resmen ayırdıklarını belirtti. Oyuncunun ayrılığına dair, “Futbolcumuz Yevhen Opanasenko’nun sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedilmiştir” açıklaması yapıldı.

Antrenmanlarda Yer Almıştı

2018-2019 sezon başlangıcında yeşil beyazlı kulübe katılan Ukrayna kökenli oyuncunun gelmiş olduğu takım Zorya idi. Hem sağ bek hem de sol bek pozisyonlarında oynayabilen oyuncunun, performans yeterliliği sebebi ile ayrılığı zaten düşünülüyordu. Bu sebeple de oyuncunun adı sezon başında Türk Futbol Federasyonu’na bildirilmemişti. Buna rağmen Opanasenko, tüm antrenmanlara ve hazırlık maçlarına da çıkmıştı.

Geçen sezonda 9 kez lig maçında forma giyen oyuncu, 2 kez de kupa mücadelesinde yer almıştı.