Ankara Keçiörengücü Kendi Evinde 2 – 0 Galip Geldi

Spor Toto bir inci Lig’de 2022 2023 sezonunun 14 haftasında Ankara Keçiören gücüyle Denizlispor karşı karşıya geldi.

Ankara Keçiörengücü ’nün ev sahibi olduğu mücadele 19 Kasım Cumartesi günü saat 13:30’da başladı. Aktepe Stadyumu’nda oynanan mücadelede orta hakem olarak Oğuzhan çakır düdük çaldı. Oğuzhan Çakır’ın bu mücadelede yardımcılıklarını oğuz terzi ve Baran Eraslan ikilisi üstlendi ve 4. hakem ise Raşit yorgancılar oldu. Türkiye Futbol federasyonundan bu karşılaşmaya VAR’da Emre Malok ve AVAR’da ise Kutluhan Bilgiç atandı.

Ankara Keçiörengücü – Denizlispor Karşılaşması Diziliş ve Oyuncu Tercihleri

Teknik direktör Taner Taşkın’ın 4–1–4–1 formasyonu ile tercih ettiği Ankara Keçiörengücü ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Metin Uçar, sol bekte Muharrem Cinan, stoper tandeminde Mikail Okyar ve Erkam Resmen ikilisi, sağ bekte Erhan Kartal, savunma önünde Aykut Çeviker, sol içte Bekir Karadeniz ve sağ içte ise Jurgen Bardhi, sol kanatta İbrahim Olawoyin, sağ kanatta Rashad Muhammed ve santraforda ise Bekim Balaj.

Yedek Kulübesi: Kayacan Erdoğan, Hâşim Sarman, Batuhan Yayıkça, Muhammed Sarıkaya, Abdullah Aydin, Uerdi Mara, Moustapha Camara, Melih İnan ve Ali Babaei.

Denizlispor’da teknik direktör Giray Bulak’ın 4–4–2 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Hüseyin Altıntaş, sol bekte Gökhan Süzen, stoper hattında Muhammet Özkal ve Hakan Cinemre ikilisi, sağ bekte Emre Sağlık, merkez orta sahada Muhammet Gönülaçar ve Brice Dja Djedje ikilisi, sol kanatta Berkant Gündem, sağ kanatta Okan Derici, santraforda ise Turaç Böke ve Ömer Şişmanoğlu ikilisi.

Yedek Kulübesi: Abdulkadir Sünger, Özer Özdemir, Samet Emre Gündüz, Asim Hamzacebi, Emre Ak, Melik Talha Çiftçi, Alaattin Öner ve Oğuzhan Sari.

Ankara Keçiörengücü – Denizlispor Mücadelesi Önemli Anları

Maçın 38. dakikasında Ankara Keçiörengücü’nde İbrahim Olawoyin’in pasında Rashad Muhammed skoru 1–0 yaptı.

İlk yarının uzatma dakikalarında ev sahibi ekipte golün asistini yapan İbrahim Olawoyin sarı kart gördü.

İkinci yarının hemen başında Denizlispor’da Turaç Böke çıkarken Özer Özdemir oyuna dahil oldu.

56. dakikada ev sahibi ekipte Erhan Kartal’ın pasında ilk golün asistini yapan İbrahim Olawoyin farkı 2’ye çıkartan isim oldu.

61. dakikada ev sahibi ekipte ikinci golün pasını veren Erhan Kartal sarı kart gördü.

72. dakikada Ankara Keçiörengücü’nde Jurgen Bardhi çıkarken Melih İnan oyuna girdi. Denizlispor’da ise Okan derici çıkarken asım hamzaçebi oyuna dahil oldu.

83. dakikada ev sahibi ekipte Bekim Balaj yerini Ali Babaei’ye bıraktı. Yeşil siyahlı ekipte ise Berkant gündem ve Brice Dja Djedje ikilisi çıkarken Oğuzhan sarı ve Alaattin Öner ikilisi oyuna girdi.

88. dakikada Ankara Keçiörengücü nde Bekir Karadeniz ve Rashad Muhammed ikilisi yerini Mustapha Camara ve Uerdi Mara ikilisine bıraktı.