18. HAFTADA KONYASPOR HATAYSPOR’A KONUK OLACAK

Bu sezon süper ligin iki flaş ekibi Ömer Erdoğanlı Hatayspor ile İlhan Palutlu Konyaspor süper lig de 18. Haftada karşı karşıya gelecekler.

Karşılaşma öncesin de ev sahibi takım Ömer Erdoğanlı Hatayspor süper lig de geride kalan 17. Hafta ile 29 puan ile 4. Sırada yer aldılar.

Konuk ekip İlhan Palut‘lu Konyaspor ise süper lig de 33 puan ile lig de 2. Sırada yer alıyorlar.  İki takım arasındaki zorlu mücadeleyi hakem Halil Umut Meler yönetecek. Bu maç özellikle Konyaspor için oldukça önemli.

Anadolu takımları bu hafta karşı karşıya gelecek ve Konyaspor 2.lik sırasını değiştirmemek için rakibi karşısında sonuna kadar mücadele edecek.

KONYASPOR’DA 6 PUANLIK MAÇ

Süper lig de genç teknik adamları İlhan Palut ile sezona çok iyi bir başlangıç yapan Konyaspor sezonun en farklı takımı oldular.

Süper lig de 17. Hafta sonun da 33 puan ile lig de 2. Sırada yer alan takım kimsenin tahmin edemeyeceği bir başarı sergileyerek lider Trabzonspor ‘un en büyük rakibi olarak görünüyorlar.

Zorlu Hatayspor maçı öncesinde Konyaspor‘da tek sakat oyuncu Oğulcan Ülgün bu karşılaşmada sahada olamayacak.

Konuk ekip İlhan Palutlu Konyaspor süper lig de son maçında Antalyaspor ‘u 1 – 0 mağlup eden takım Hatayspor maçında da alacakları 3 puan ile rakibi ile aradaki farkı açarak 6 puanlık maçta galip olarak sahadan ayrılmak istiyorlar.

Konyaspor deplasmanda çıkacağı maçı kazanıp öyle evine dönmek istiyor. Başarılarına başarı eklemek isteyen Konyaspor takımı için zorlu bir deplasman maçı olacak.

HATAYSPOR İÇİN KRİTİK KARŞILAŞMA

Bu sezon süper lig de Ömer Erdoğanlı Hatayspor çok iyi bir başlangıç yaparak lig de üst sıralar da yer alan takım da kendi sahasında oldukça güçlü rakibi olan Konyaspor süper lig‘de 18. Haftanın en önemli karşılaşmasında kozlarını paylaşacaklar.

Karşılaşma öncesinde Ömer Erdoğanlı Hatayspor’ da M. Boudjemaa ve N. Traoré takımda yer alamayacak isimler.

Ev sahibi takım Hatayspor lig de son maçında lider Trabzonspor ‘a konuk olduğu karşılaşmada 2 – 0 mağlup olarak sahadan mağlup olarak ayrılmışlardı.